Zásah naší výjezdové jednotky - 25. dubna 2013


Ve čtvrtek 25. dubna v ranních hodinách vyrazila naše výjezdová jednotka k požáru zděné rekreační chalupy v Karlově. Oznámení jsme dostali formou SMS ve 4:30. Podíleli jsme se na hašení a na rozebírání ohořelé střešní konstrukce.

Karlov - Profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína, dobrovolní hasiči z Nové Paky, Staré Paky a Pecky vyjeli ve čtvrtek 25. dubna ráno k požáru zděné rekreační chalupy v Karlově. Nahlášen byl krátce po půl páté.

Při příjezdu první jednotky hasičů byla celá sedlová střecha s pálenými taškami v plamenech a pak se vlivem vysokého žáru propadla. "Hasiči nasadili několik vodních proudů a požár v 5.11 lokalizovali. Následně prohledali celý objekt, ale nikoho uvnitř nenašli," uvedla krajská tisková mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru i do obytného přízemí chalupy a po lokalizaci požáru rozebrali zničenou střešní konstrukci a dohasili ohniska. "Požár zničil celou střechu, poškodil skleněné výplně u oken a dveří, obytné místnosti byly zasaženy zplodinami hoření," doplnila Žahourková.

Hasiči uhasili požár krátce po sedmé hodině ráno. Na místě poté zůstala jednotka dobrovolných hasičů ze Staré Paky a tým vyšetřovatelů hasičů a Policie ČR. Škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun. "Policisté kriminální policie v Jičíně zahájili úkony trestního řízení pro zločin poškození cizí věci, ze kterého je podezřelý neznámý pachatel. Ten vnikl na pozemek u chalupy a nezjištěným způsobem objekt zapálil v zadní části chalupy. Závada na elektroinstalaci byla na místě vyloučena," uvedla Libuše Holá z hradecké policie. (ip)

Zdroj: http://www.jicinskozpravy.cz
Copyright © 2010 - www.sdhvrchovina.cz - autor: Pavel Hörst